איפור קבוע

בואי למצוא את
הגרסה המשופרת שלך

24/7

בכל זמן, בכל מקום
גם בשבתות ובחגים
תוכלי להיראות מטופחת ומוקפדת

מקצועיות

בקליניקה אני משתמשת
במכשירים ובפיגמנטים המתקדמים בעולם
תוך הקפדה על נקיון ואסתטיקה

דיוק והתאמה

אני מקפידה להתאים
התאמה מלאה לכל לקוחה
למבנה פניה ולסגנון האישי המתאים לה

הטיפולים בקליניקה

שפתיים בטכניקת אודם

שפתיים בטכניקת אקוורל

גבות בטכניקת ספריי פודרה

הלקוחות שלי סומכות עלי

בואו נקרא מה יש להן להגיד על התהליך

All You Need To Know

קצת שאלות ותשובות על התהליך

איפור קבוע הוא טכניקה קוסמטית של החדרת פיגמנט לעור באמצעות מחט. התהליך מכונה גם דרמו-פיגמנטציה או מיקרו-פיגמנטציה.

ניתן לעבור את הטיפול החל מגיל 18 (או באישור הורים לפני כן). נשים מעוניינות באיפור קבוע מסיבות רבות: נשים דתיות יכולות להיראות בעזרתו מאופרות גם בשבתות וחגים. יש כאלו שמרגישות שהעיסוק היומיומי באיפור גוזל מהן זמן יקר. יש  נשים שהאיפור מצליח להחזיק מעמד על עור הפנים שלהן למשך זמן קצר בלבד. אחרות סובלות מאלרגיה לאיפור. יש נשים שאינן מסוגלות להתאפר באופן עצמאי בשל לקות ראייה או חוסר יציבות בידיים. איפור קבוע משמש פתרון גם עבור נשים שתווי הפנים שלהן אינם חדים כפי שהיו בעבר.

הליך האיפור הקבוע מלווה בתחושה של עקצוץ עד כאב קל, ומינונו משתנה על פי רגישות הלקוחה, האזור המטופל וסוג המחט. למשל השפתיים, בשל ריכוז העצבים בהן, רגישות יותר ממקומות אחרים.

למרות השם שנקבע בעברית ״איפור קבוע״ האיפור אינו קבוע והוא דוהה עם השנים. לרוב בין שנה לשלוש שנים יש צורך לחזור לטיפול חיזוק.

אין לעשות איפור קבוע בהריון ובהנקה.

ההבדל בין קעקוע לבין איפור קבוע טמון בעומק החדירה של המחט. בהליך של איפור קבוע הפיגמנט מוחדר לשכבת האפידרמיס, השכבה הראשונה של העור, בה התאים מתחלפים כל 2-28 יום. עם תחלופת התאים נפלט האיפור הקבוע וכך הוא דוהה עם הזמן ונעלם. בקעקוע הפיגמנט מוחדר לשכבת הדרמיס, השכבה העמוקה יותר, אשר אין בה תחלופת תאים ולכן כל מה שמוחדר אליו נותר לצמיתות.

דעתו של הרב עובדיה יוסף בספרו "טהרת הבית חלק שלישי (עמוד כט)", שלאחר עיון בדברי הפוסקים בנושא זה, נראה כי ביצוע איפור כזה לצורך נוי ויופי אינו איסור, וביצועו לצורך כיסוי וטשטוש צלקת או להשלים צורת שיער בגבות – ניתן להקל בו אף לכתחילה. בספרו העלה מספר ספיקות שיש באיסור זה. א. דעת כמה ראשונים היא שהתורה אסרה רק כתיבת שם הקשור לעבודה זרה על גבי העור, משום שעובדי עבודה זרה נהגו לרשום שם עבודה זרה על גבי עורם על ידי קעקוע, כדי להראות דביקותם בעבודה הזרה. ב. יש הפוסקים שהתורה אסרה רק כתיבת אותיות או ציור שלם, דבר שלא נעשה באיפור קבוע. בנוסף, למרות שעל פי ההלכה נאסרה יצירת כתובת קעקע אף אם אינה שם של עבודה זרה או אותיות – נטען כי יש להקל בעניין האיפור הקבוע, מפני שאינו קבוע כל כך אלא מיטשטש עם השנים ולא נרשם עמוק בבשר האדם אלא רק תחת שכבת העור הראשונה.

לאחר הטיפול, האזור המטופל עלול להראות מעט אדמומי ונפוח. במקרה של איפור גבות, תופעות אלו כמעט ואינן מורגשות. במקרה של איפור שפתיים, נפיחות קלה עלולה להופיע במקום. לאחר כ-24 שעות בערך יתפתח גלד באזור המאופר. בשפתיים יש לטפל בגלד בעזרת קרם המיועד להחלמה.

הנפיחות יורדת בהדרגה בהתאם לאזור ולרגישות המטופל, לרוב תוך שעות בודדות. יומיים עד שבוע לאחר טיפול איפור קבוע מתחיל העור להתקלף, ושכבת האפידרמיס, שהיא שכבת העור העליונה, תשיל את עצמה. בשלב זה האיפור עדיין נראה דהוי, בגלל מעטפת הפלזמה שעוטפת אותו.

לאחר מכן העור עובר חידוש ומחדש את תאי האפידרמיס, תהליך שנמשך כיומיים נוספים. לאחר תהליכים אלו ניתן להתחיל להתרשם מהגוון שהתקבל. תוצאות ראשוניות של איפור קבוע ניתן לראות כשבועיים לאחר הטיפול, עם סיום תהליך חידוש העור. הגוון מתייצב סופית כחודש עד חודש וחצי לאחר הטיפול.

בביצוע מקצועי, לתהליך האיפור הקבוע נדרשים על פי רוב טיפול או שניים

למשך 7-10 ימים מהטיפול לא ניתן להתאפר, להיחשף לשמש, בריכה, ים, ג'קוזי, מקווה ופעילות כושר מאומצת. בחמשת הימים הראשונים מומלץ לא להרטיב את האזור המטופל.

תלוי בסוג הטיפול, בין שעתיים לארבע שעות.

את תעשי את הצעד הראשון
אני כבר אעשה את השאר

מוזמנת לקבוע תור בקליניקה החדשה שלי, קפה עלי!

דילוג לתוכן